Kateřina Demová

Vedoucí advokát

Kateřina je advokátkou, která se ve své praxi zaměřuje zejména na pracovní právo a související záležitosti. Je opakovaně doporučována mezinárodním žebříčkem Legal 500 v oblasti pracovního práva, v jehož rámci byla v roce 2024 byla zařazena do kategorie Rising Star. V roce 2024 byla také zařazena do prestižního mezinárodního žebříčku Chambers & Partners v oblasti pracovního práva do kategorie Up and Coming. Před nástupem k naší advokátní kanceláři působila v několika mezinárodních advokátních kancelářích.

Kateřina absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, a to jak magisterské, tak doktorské studium (Ph.D.). Studovala rovněž na Právnické fakultě Technické univerzity v Drážďanech. Věnuje se rovněž publikační a přednáškové činnosti. Od roku 2022 spolupracuje s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT, kde působí jako odborný garant a vyučující předmětu Pracovní právo. Působí také jako přísedící u soudu v pracovněprávních sporech.

Kateřina je členkou spolku advokátů specializujících se na pracovní právo - Czech Employment Lawyers Association (CzELA), European Employment Lawyers Association (EELA) a České společnosti pro pracovní právo a právo sociálního zabezpečení.

Kromě češtiny hovoří anglicky a německy.

NOVINKY NA VÁŠ E-MAIL

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU